Czym jest NZS?

Niezależne Zrzeszenie Studentów Szkoły Głównej Handlowej jest organizacją zajmującą znaczące miejsce w tradycji i działalności SGH. Wspaniali ludzie pełni energii, zapału i nieszablonowych pomysłów, szeroki wachlarz projektów, a po godzinach życie studenckie „pełną piersią” to tylko niektóre z czynników, które wpływają na niepowtarzalność organizacji.

Zgodnie z towarzysząca od lat dewizą „Profesjonalny luz” członkowie NZS SGH starają się połączyć przyjemne z pożytecznym. Przemieniając burzę pomysłów w gotowy projekt, każdego dnia  zdobywają cenne doświadczenie zawodowe jednocześnie mile spędzając ze sobą czas. Dzięki różnorodności projektów każdy znajdzie w NZS SGH coś dla siebie, a jest w czym wybierać.

Te najdłużej utrwalone w historii organizacji to: Dyskusyjny Klub Filmowy “Overground”, gdzie w każdy czwartek o 19:00 w Auli VII odbywa się uczta dla smakoszów dobrego kina oraz Wampiriada, czyli wielka zbiórka krwi dla polskich szpitali. Następnym powodem do dumy są koordynowane przez NZS SGH projekty ogólnopolskie takie jak Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej, czy Drogowskazy Kariery, czyli program edukacyjny, mający na celu ułatwianie studentom wejście na rynek pracy i zmniejszanie dystansu pomiędzy nimi, a środowiskiem biznesu. Niewątpliwym atutem członków Zrzeszenia jest także chęć niesienia pomocy poprzez przedsięwzięcia takie jak m.in. wyżej wymieniona Wampiriada, największa na SGH akcja charytatywna Tydzień Uśmiechu oraz Animal Day.  Wybór nie jest zatem łatwy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować swoich sił w kilku, tudzież nawet we wszystkich przedsięwzięciach!

Poza tym członkowie NZS SGH żeglują, śpiewają, uprawiają sporty zimowe, wędrują po świecie i chodzą w góry. Organizacja słynie z regularnych integracyjnych wypadów za miasto, zwanych pieszczotliwie Borsukami, niezapomnianych rejsów mazurskich, spływów kajakowych, a także z obozu zerowego Projekt Zero!

Jeśli przez dobrą zabawę chcesz zdobyć wiedzę i doświadczenie wykraczające poza świat wykładów, masz głowę pełną pomysłów i masę niespożytkowanej energii – NZS SGH to z pewnością miejsce dla Ciebie!

Serdecznie zapraszamy!