Finał WOŚP w SGH

14 stycznia 2018 r. odbył się po raz pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie Szkoły Głównej Handlowej. W tym roku pieniądze zbieraliśmy na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Wspólnie ze Sztabem WOŚP Warszawa udało nam się zebrać 393 754 zł.

Na naszej uczelni zbiórkę pieniędzy zaczęliśmy już w poniedziałek, 8 stycznia, której towarzyszyły otwarte warsztaty ze zdobienia pierników-serduszek. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a przygotowane przez studentów słodkości trafiły na niedzielny kiermasz.

Również w czwartek, 11 stycznia, został zorganizowany razem z DKF Overground pokaz filmu „Toni Erdmann”, podczas którego zbieraliśmy pieniądze na rzecz fundacji WOŚP.

W przed dzień finału można było usłyszeć o nas na antenie Radiu Kampus.

W niedzielny poranek, 14 stycznia, grupa 44 studentów wyruszyła zbierać pieniądze do puszek WOŚP na terenie całej Warszawy. Nasi wolontariusze kwestowali między innymi na lotnisku Chopina, jak również na terenie Areny Makak.

Dodatkowo na Auli Spadochronowej odbyły się wydarzenia towarzyszące finałowi. Mieliśmy szansę wziąć udział w magicznym show iluzjonisty Maćka Piskorza, obejrzeć fantastyczny pokaz stepowania przygotowany przez uczniów szkoły pani Anuli Kołakowskiej oraz przenieść się w indyjski klimat tańca Bollywood razem z grupą Anarkali Dance Studio. Niespodzianką dla uczestników naszych wydarzeń był konkurs na wykonanie świec z wosku plastycznego. Zwieńczeniem dnia był koncert zespołów studenckich w pobliskim Pubie. Na scenie wystąpili: Eiffel Towals, MY OWN WASTELAND, KT. Green oraz IN’TACT.

Przez cały dzień naszą zbiórkę można było wesprzeć po przez zakupienie losu na loterii fantowej, w której do wygarnia były losy od naszych 25 partnerów. Przygotowaliśmy również licytacje przedmiotów związanych z WOŚP – między innymi książki podpisanej przez Jurka Owsiaka. Dla ludzi, którzy wrzucili pieniądze do puszek, oprócz symbolicznych czerwonych serduszek czekały piernikowe serduszka oraz babeczki.