Obrady Komisji Krajowej w Poznaniu 21-22.10.2017

Przedstawiciele Niezależnego Zrzeszenia Studentów z osiemnastu polskich miast spotkali się w miniony weekend w Poznaniu. Był to pierwszy w tym roku akademickim Zjazd Komisji Krajowej NZS. W zjeździe wzięła udział również reprezentacja NZS SGH.

Kluczowym punktem obrad Komisji Krajowej jest przedstawienie i ocena dotychczasowych działań Zarządu i Zespołu Krajowego. Październikowa krajówka w Poznaniu upłynęła pod znakiem prezentacji raportów przygotowanych przez Centrum Analiz NZS. Tym razem wewnętrzny think-tank skupił się między innymi na problemach studentów z wynajmem mieszkań oraz na stanie polskich akademików. Wśród kryteriów pojawił się m.in. standard życia w domu studenckim, który nadal pozostawia wiele do życzenia. Studenci wskazywali głównie na kiepski stan pomieszczeń sanitarnych oraz częste zakłócenia sfery prywatności. Narzekano także na problemy z przydziałem miejsc i sferę administracyjną.

Krajówka w Poznaniu była wyjątkowa. Ten zjazd zapamiętamy na bardzo długo, a jego efekty z pewnością będą widoczne już teraz oraz w długofalowej perspektywie. Dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie!