Koncert symfoniczny w ramach cyklu „Środa na Okólniku”

W środę 14 grudnia Bardzo Kulturalna Komisja nawiedziła kolejne warszawskie wydarzenie kulturalne. Tym razem braliśmy udział w koncercie Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina pod batutą znanej dyrygentki Agnieszki Duczmal.

 

Wydarzenie to odbyło się w ramach cyklu „Środa na Okólniku” w budynku Sali Koncertowej UMFC i zgromadziło prawdziwe tłumy entuzjastów muzyki filharmonicznej, sala wyprzedana była do ostatniego miejsca.

Ponad dwugodzinny koncert składał się z trzech elementów. W pierwszej połowie wysłuchaliśmy imponującego walca Piotra Czajkowskiego z baletu Śpiąca Królewna, by potem poczuć całkowitą zmianę skali za sprawą gościa specjalnego – skrzypka Janusza Wawrowskiego, który uraczył nas poruszającą adaptacją koncertu d-moll Sibeliusa. Oczarowana publiczność dostała jeszcze przed przerwą trzy nadprogramowe bisy solisty, które pokazały pełną skalę talentu tego wybitnego muzyka.

Po powrocie na salę przenieśliśmy się do XIX wiecznej Andaluzji za sprawą suity „Carmen” autorstwa Rodiona Szczedrina. Nastrojowa podróż dostarczyła nawet tym mniej obeznanym w muzyce klasycznej wielu wzruszeń i emocji. Po skończeniu gry artyści otrzymali gromkie i wielominutowe owacje na stojąco od poruszonej publiki.

Chodźcie na koncerty symfoniczne, warto!